Антирекордів із коронавірусу в Україні можна було б уникнути, якби влада ще восени закупила й отримала технологію виробництва вакцини "Супутник V"

02.04.2021 2

Коронавірус отримує дедалі більшу владу над українцями – цифри хворих і померлих щодня б'ють антирекорди. Тоді як інші країни вже пройшли найгірші часи, Україна сьогодні перебуває у важкому становищі за весь час пандемії. А все через абсолютно недалеку антикризову політику влади і провальну вакцинацію, впевнений голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук.

Україна почала вакцинацію населення однією з останніх. І поки всі інші країни вже місяцями отримують колективний імунітет після щеплення, Україна тільки почала цей шлях, але тими вакцинами, які дісталися нам за залишковим принципом: сумнозвісним "Ковішілдом" і "Синоваком". Але це не допомогло зупинити наші ковідні антирекорди. А їх легко можна було уникнути, якби ще восени минулого року влада погодилася закупити й отримати технологію виробництва вакцини "Супутник V", нагадує Медведчук. Про це політик ще в жовтні домовився на переговорах у Москві.

ВІКТОР МЕДВЕДЧУК, ГОЛОВА ПОЛІТРАДИ ПАРТІЇ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ":

- За даними на вчорашні дні, в Україні померла 421 людина, а коли я вів переговори з президентом РФ паном Путіним з приводу придбання вакцини в жовтні минулого року, вмирали 100-130 осіб. А коли в жовтні було отримано згоду в Росії на виробництво вакцини "Супутник V" на території України, на одному з харківських підприємств, вмирали 230-250 осіб.

Політик підкреслив, що якби влада не вела свої політичні ігри коштом інтересів громадян, вже сьогодні могло б початися власне виробництво сироватки на харківському фармацевтичному заводі "Біолік".

ВІКТОР МЕДВЕДЧУК, ГОЛОВА ПОЛІТРАДИ ПАРТІЇ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ":

- На думку фахівців і думку робочої групи, яка працювала над можливістю від Центру Гамалії та Фонду прямих інвестицій РФ передати сировинну лінію, сировину і клітинну лінію для виробництва власної вакцини "Супутник V" в Україні, таке підприємство могло б запрацювати через 5-6 місяців. Тобто в кінці квітня - травні ми могли отримати власну, українського виробництва вакцину в обсязі 600-700 тис. доз. Сьогодні в Україну завезли тільки 200, а вакциновано двома дозами на позавчорашній день тільки 2 людини.

Окрім забезпечення вакциною власного населення, ми могли б ще й продавати "Супутник V" на експорт, адже понад півсотні країн вже домовилися або зацікавлені в отриманні сироватки. Серед них - чимало європейських. Але влада вирішила інакше - так, як наказали зовнішні управлінці, каже Віктор Медведчук.

ВІКТОР МЕДВЕДЧУК, ГОЛОВА ПОЛІТРАДИ ПАРТІЇ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ":

- Коли тільки почалося обговорення придбання вакцини "Супутник V" у жовтні після мого візиту до Москви і переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним, міністр охорони здоров'я якось там необережно, але з позиції зовнішнього управління в Україні, висловився щодо того, що ми будемо розглядати зокрема вакцину "Супутник V". Через кілька днів його було запрошено до американського посольства в Києві, де після бесіди вони удвох - тимчасова виконувачка обов'язків посла і міністр охорони здоров'я Степанов - вийшли до преси, і саме представник США заявив про те, що Україна не буде купувати або придбавати російську вакцину "Супутник V". Ось і все. Розумієте, наскільки політично замотивованою, наскільки неправильною і злочинною щодо здоров'я і життя наших громадян є подібна політика?

Результат підігравання української влади своїм, так би мовити, партнерам, на жаль, невтішний. Ковідні звіти щодня стають великими сумними цифрами, лікарні переповнено, людям не вистачає ліжок і кисню, посилюється карантин в більшості областей. А це тягне за собою економічну кризу малого та середнього бізнесу, що надалі поглибить кризу української економіки загалом.

Новини партнерів

Loading...