Два роки президентства, невиконаних обіцянок та узурпації влади - річниця правління чинного глави держави Зеленського

19.05.2021 8

Два роки президентства, невиконаних обіцянок та узурпації влади – річниця правління чинного глави держави Володимира Зеленського.

На честь цього гарант Конституції вирішив провести прес-конференцію. Але за найкращими традиціями Офісу президента слово отримають тільки угодні Володимиру Олександровичу ЗМІ. З огляду на це ведучі та журналісти трьох незаконно закритих президентом телеканалів ставлять питання зараз.

ОЛЕКСАНДР ШЕЛЕСТ, ВЕДУЧИЙ ТЕЛЕКАНАЛУ "ПЕРШИЙ НЕЗАЛЕЖНИЙ":

- Вже 4 місяці я запитую сам себе й обговорюю з колегами: хто ми - пропагандисти чи терористи? Ні щодо першого, ні щодо другого ми не отримали жодних доказів і рішень. Якщо правда, що ви закрили три телеканали "112 Україна", Zik і NewsOne і четвертий "Перший Незалежний" через власну образу, особисту образу за критику, то скажіть, що буде, коли суди винесуть рішення про повернення нас в ефір? Чи суди в цій країні вже нічого не вирішують?

АНДРІЙ ЛАЩ, СПЕЦІАЛЬНИЙ КОРЕСПОНДЕНТ ТЕЛЕКАНАЛУ "ПЕРШИЙ НЕЗАЛЕЖНИЙ":

- Володимире Олександровичу, ви неодноразово говорили, що якщо не впораєтеся з тим чи іншим питанням, то обов'язково підете з посади президента. Я вас і питаю: ви не впоралися зі свободою слова, а саме незаконно закрили три телеканали і відключили від ефіру "Перший Незалежний" після години мовлення - чи не час вам зокрема через промах в галузі свободи слова вже скласти повноваження?

І дійсно, Володимир Зеленський в обхід законних підстав, без суду, слідства і доказів блокує опозиційні телеканали, накладає санкції на неугодних людей або компанії. Більшість медіаособистостей вбачають у цьому узурпацію влади.

НАЗАР ДОВГИЙ, ВЕДУЧИЙ ТЕЛЕКАНАЛУ "ПЕРШИЙ НЕЗАЛЕЖНИЙ":

- Пане Володимире, 2 роки тому ви говорили, що ви не диктатор. І політика - це мистецтво домовлятися. Так ось моє питання просте: коли ви зрозумієте, що варто почати домовлятися і перейти від деструктиву до конструктиву?

ТАМАРА МІШИНА, ВЕДУЧА ТЕЛЕКАНАЛУ "ПЕРШИЙ НЕЗАЛЕЖНИЙ":

- Володимире Олександровичу, 2 роки тому ви обіцяли боротися з хабарниками, втім за ці 2 роки правоохоронцями не було виявлено жодного публічного хабарника і не було засуджено жодного корупціонера. Зате з контрабандистами ви боретеся шляхом застосування санкцій РНБО, навіщо потрібні ці санкції, якщо є офіційні докази їхньої провини? І чому цим питанням не займаються правоохоронці, відповідно до закону? І як бути з презумпцією невинності, коли публікуються списки злочинців без суду і слідства?

Не обділили увагою і подвійні стандарти чинного керівництва держави - одних судять за тероризм і пропаганду без усяких доказів. Інші продають свої серіали і програми прямо на російські підсанкційні телеканали.

ДЕНИС ІВАНЕСКО, ДИРЕКТОР ІНФОРМАГЕНТСТВА "УКРАЇНСЬКІ НОВИНИ":

- Я б поставив президенту два питання. Чому держоргани не розслідують, як "95 Кварталу" вдалося продати на російський телеканал СТС свій серіал "Папік-2" в обхід санкцій України? І чому за два роки президентства Зеленський не знайшов часу проаналізувати закон "Про мову" на відповідність Конституції, як обіцяв перед виборами?

Голослівні виступи про "кінець епохи бідності" і нібито боротьбу з олігархами зустрічаються ледь не в кожному відеовиступі президента. Два роки глава держави обіцяє побороти корупцію, але корупція процвітає в ще більших обсягах. Українців доведено до злиднів, пенсіонерам нема за що купувати хліб, а українські олігархи тим часом піднімаються в списках "Форбс" все вище і вище.

БОГДАН КАРАБІНОШ, ВЕДУЧИЙ І ЖУРНАЛІСТ ТЕЛЕКАНАЛУ "ПЕРШИЙ НЕЗАЛЕЖНИЙ":

- Володимире Олександровичу, у вас є монобільшість у парламенті, міністри, ваші народні депутати, свої люди на керівних посадах, у правоохоронних органах. Ви обіцяли побороти корупціонерів, а їх стало ще більше, в тому числі у вашій команді, чому?

АРТЕМ БІБІК, ВЕДУЧИЙ ТЕЛЕКАНАЛУ "ПЕРШИЙ НЕЗАЛЕЖНИЙ":

- Чому, незважаючи на заявлений курс на деолігархізацію в країні, багаті люди продовжують збагачуватися?

АННА МОЖАРОВСЬКА, ВЕДУЧА ТЕЛЕКАНАЛУ "ПЕРШИЙ НЕЗАЛЕЖНИЙ":

- Володимире Олександровичу, коли все ж закінчиться епоха бідності?

Але хіба можна говорити про поліпшення економічної ситуації, коли в країні триває війна. Президент обіцяв закінчити її за рік, потім ще через рік, але ситуація на Донбасі тільки загострюється, і, на жаль, не всі захисники повертаються живими і здоровими.

ЮЛІЯ КОЛТАК, ВЕДУЧА ТЕЛЕКАНАЛУ "ПЕРШИЙ НЕЗАЛЕЖНИЙ":

- Я поставлю питання, мабуть, від усієї Луганської області, яка вас підтримала рекордною кількість голосів. Ви обіцяли закінчити війну, але війна триває, і люди в Луганській області змушені другий рік поспіль ховатися в підвалах під час обстрілів і ховати своїх близьких і рідних... Вам не соромно перед нами, Володимире Олександровичу?

ДІАНА ПАНЧЕНКО, ВЕДУЧА ТЕЛЕКАНАЛУ "ПЕРШИЙ НЕЗАЛЕЖНИЙ":

- Пане президенте, ви обіцяли, що зробите так, щоб українці більше не плакали, чому в результаті вийшло рівно навпаки? Може, варто подумати про відставку?

ОЛЕКСАНДР СКАЗКІН, ВЕДУЧИЙ ТЕЛЕКАНАЛУ "ПЕРШИЙ НЕЗАЛЕЖНИЙ":

- Протягом останніх двох років ми так і не почули справжньої правдивої відповіді на жодне з питань. Починаючи із закриття незалежних медіа і закінчуючи, напевно, справжнім. Спасибі!

Новини партнерів

Loading...