Переговори лідерів Німеччини, Франції та РФ пройшли без України, тому що Київ так і не виконав умови для наступної зустрічі

02.04.2021 6

Недавні переговори лідерів Німеччини, Франції та Росії закономірно не передбачали присутності Зеленського, хоча на спільній конференції президенти трьох країн обговорювали українське питання. Таке бачення аргументує голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук. По-перше, роз'яснює політик, Путін, Меркель і Макрон мають достатню кількість важливих для особистого обговорення тем, що стосуються актуальних подій у світі. А по-друге, це не була зустріч в "нормандському форматі" і не могла б нею бути, оскільки Київ так і не виконав умови для наступної зустрічі.

ВІКТОР МЕДВЕДЧУК, ГОЛОВА ПОЛІТРАДИ ПАРТІЇ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ":

- Я думаю, вони добре знають точку зору пана Зеленського і відсутність у нього політичної волі на виконання мінських угод. Це перше. А друге, я думаю, це пов'язано з тим, що якби Зеленського покликали, то вийшло б, що проходить засідання у форматі "нормандської зустрічі" глав держав 4 країн. А, як відомо, існує позиція, яка, на мій погляд, є об'єктивною і справедливою – поки не буде виконано рішення, ухвалені на "нормандській зустрічі" в Парижі 9 грудня 2019 року, говорити про нову зустріч "нормандського формату" немає підстав. І тут це дійсно об'єктивно, тому що нічого з того, про що домовилися глави держав за участю зокрема пана Зеленського, виконано не було.

На зустрічі президентів вкотре було підтверджено безальтернативність мінських домовленостей, хоча українська влада все не залишає розмов про свої, так би мовити, "авторські" варіанти В або С. Зокрема і радикальні методи - адже ситуація на Донбасі нагнітається, очевидно, навмисно і невмотивовано, каже Медведчук.

ВІКТОР МЕДВЕДЧУК, ГОЛОВА ПОЛІТРАДИ ПАРТІЇ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ":

- Я думаю, це справжнє самогубство, якщо хтось зробить подібні кроки з позиції влади, української влади. Тому що це безперспективно і це може спричинити і жертви, і знищення інфраструктури, і, найголовніше, це може призвести до втрати Донбасу для України. Є єдиний шлях, яким треба йти - це виконання мінських угод, іншого шляху немає. Тим паче в усьому світі це визнається як безальтернативний шлях мирного врегулювання і повернення Донбасу в Україну. А шляхи силового захоплення, шляхи застосування сили, шляхи залучення Збройних сил - це шлях, який веде в нікуди. Це буде злочинно щодо українського народу і буде злочинно щодо громадян України, які живуть як з одного, так і з іншого боку лінії розмежування.

Політик підкреслив: влада натомість повинна згадати існування такого формату спілкування, як прямий діалог, і втілити його в життя як найбільш дієвий спосіб мирного завершення конфлікту.

ВІКТОР МЕДВЕДЧУК, ГОЛОВА ПОЛІТРАДИ ПАРТІЇ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ":

- Якщо Донбас - це Україна, то це проблема, яку повинен розв'язувати президент України. А для того, щоб її розв'язувати, не треба її розв'язувати у Вашингтоні, в Брюсселі, в Парижі, в Берліні, в Москві - її треба розв'язувати в Донецьку і в Луганську. Ось тому і потрібен прямий діалог, ось тому прямий діалог - це єдиний ефективний засіб, який може привести до мирного врегулювання.

Віктор Медведчук впевнений, що припинення конфлікту на Донбасі повністю в руках президента і він схаменеться та врешті-решт перейде до виконання своїх зобов'язань перед міжнародною спільнотою, а головне - перед українським народом. Адже невиконання мінських угод - це шлях, який може призвести до остаточної втрати тимчасово непідконтрольних територій і тих громадян України, які там проживають.

Новини партнерів

Loading...