Попередня і нинішня влада затягують виконання мінських угод, які визнали єдиним можливим шляхом деескалації конфлікту на Донбасі

13.02.2021 2

Шість років - чи не занадто довго для виконання домовленостей? 12 лютого 2015 року в Мінську глави держав і урядів "нормандської четвірки" погодили Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод. Їх реалізація повинна була покласти край війні на Сході України. Однак віз і нині там.

Як попередня, так і нинішня влада затягують виконання Мінських угод, які визнали єдиним можливим шляхом деескалації конфлікту на Донбасі. Угоди підписали представники Тристоронньої контактної групи і схвалили спеціальною Резолюцією Ради Безпеки ООН.

ВІКТОР МЕДВЕДЧУК, ГОЛОВА ПОЛІТРАДИ ПАРТІЇ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ":

- Це ось уповільнений процес під назвою Нормандський формат, так звана реалізація Мінських угод, до речі, затверджених Резолюцією Ради Безпеки ООН, це все буде продовжуватися ось в цьому ж стилі. А поки не буде політичної волі, поки не буде реально реалізовані Мінські угоди, - а ми вважаємо, що наш мирний план, який був затверджений з'їздом партії, є реальним, тому що він узгоджувався і з Донецьком, і з Луганськом, і з Москвою, до тих пір Донбас не повернеться в Україну, а Україна на Донбас. І це все, що робить влада сьогодні, - це імітація. Це дії від лукавого, не більше.

Вся так звана активність влади на шляху до світу виявляється безрезультатною. Хоча нинішній президент і парламент отримали свої рекордні голоси на виборах, зокрема завдяки обіцянкам встановити мир.

ВОЛОДИМИР КАЦМАН, ПОЛІТИЧНИЙ ЕКСПЕРТ:

-Щось заважає, але якщо не прибрати це заважає, то не буде ніякого руху вперед, ми ж бачимо, що зав'язаний процес, що фактично ніхто не збирається встановлювати мир. Та й як можна встановлювати мир, якщо заяви з нашого боку, з боку Зеленського, який обіцяв переговори з Донбасом, так хочуть говорити російською мовою, нехай кажучи. Так хочуть...аби залишалися з нами, аби ми були єдині, на цих гаслах приходять до влади, а потім починають говорити прямо пропорційне зворотне.

Поки влада шукає виправдання і навіть намагається запропонувати альтернативні варіанти Мінським угодам, в Україні вже давно існує не одна миротворча ініціатива, яку пропонувала "опозиційна платформа - за життя". Це і мирний план-концепція Віктора Медведчука, і Міжпарламентський діалог, і безперебійні переговори з ватажками так званих ЛНР і ДНР.

ПАРТІЯ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ":

- План-концепція партії" опозиційна платформа – за життя " містить конкретні пропозиції, що дозволяють припинити війну на Сході України. Ми вимагаємо від влади прислухатися до озвучених пропозицій і зробити конкретні кроки для відновлення миру. Ми закликаємо всі політичні сили в парламенті об'єднатися навколо питання повернення Донбасу в Україну, А України на Донбас, підтримати необхідні законодавчі зміни і сприяти подальшому мирному розвитку цих територій у складі України.

Ми стоїмо на позиціях чіткого виконання "Комплексу заходів...", підписаного в Мінську 12 лютого 2015 року, і закликаємо до якнайшвидшого врегулювання ситуації на Донбасі заради миру і процвітання всієї України.

Однак влада не просто ігнорує ці ініціативи, а іноді навіть перешкоджає їх втіленню.

ВОЛОДИМИР КАЦМАН, ПОЛІТИЧНИЙ ЕКСПЕРТ:

- Через те, що один політик ревнує до довіри іншому політику з боку там всіх учасників цього конфлікту або війни або як хочете протистояння на Донбасі, так! Через це їм не повертають дружин, матерів, сестер, через це вони не розглядають закон про законно їх або незаконно позбавили волі і так далі і так далі. Адже це ж життя людські.

Тим не менш, ініціативи схвалені не тільки сторонами-учасниками, а й українцями. Згідно з недавнім опитуванням Центру "Соціальний моніторинг", у питанні продуманості та реалістичності шляхів вирішення для припинення військового конфлікту на Донбасі та встановлення миру" опозиційну платформу - за життя " підтримують понад 20% респондентів. Це найбільший результат серед нинішніх парламентських партій. Тим часом ми бачимо, що за шість років країна змінилася до невпізнання: економіка і соціальна політика занедбані, тарифи підвищені, державна скарбниця порожніє від корупційних схем, а рівень життя українців впав за межу бідності. Все це на тлі переслідування журналістів і закриття телеканалів.

ПАРТІЯ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ":

- Таке життя-наслідок конфлікту. Люди проголосували за Зеленського і його партію, щоб він повернув в Україну мир. Але, ставши президентом, він зрадив їх надії. Зе-влада продовжила політику переможеного режиму Порошенка-посилює розкол у суспільстві і відмовляється виконувати Мінські угоди. "Опозиційна платформа - за життя" разом з українським народом хоче миру. Ми виступаємо за діалог з Донецьком і Луганськом і реалізацію Мінських угод. Мир-це головна умова для подолання економічної кризи, поліпшення життя людей, відновлення демократії та прав українських громадян.

В "Опозиційній платформі - За життя" миритися з такої позиції влада не збирається: партія буде продовжувати свою роботу в напрямку миру, в тому числі і Міжпарламентський діалог заради миру, який був ініційований минулого року і в рамках якого вже відбулися зустрічі з парламентарями всіх країн-учасниць нормандського формату.

Новини партнерів

Loading...