Протягом останніх 2 місяців світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 10 тис. матеріалів, присвячених цькуванню владою опозиції та незалежних телеканалів

15.04.2021 2

Протягом останніх 2 місяців світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 10 тис. матеріалів, присвячених цькуванню владою опозиції і незалежних телеканалів. Одне з найбільших видань США Foreign Policy зазначає, що репресії Зеленського проти Медведчука засновано на теорії змови. Американська газета вважає, що ця боротьба має схожість з американським конспірологічним рухом QAnon.

 

АМЕРИКАНСЬКА ГАЗЕТА США Foreign Policy

Тези QAnon з'являються не тільки у Сполучених Штатах. Ці теорії змови ось уже декілька років наповнюють ефір і соціальні мережі в Україні. Їх інтенсивність і напруженість протягом останніх місяців зросли.

 

Після відчутного падіння рейтингів чинної влади Зеленський вирішив заручитися підтримкою радикалів, вирішивши, що жорстка атака на опозицію і її лідера Віктора Медведчука зможе зробити з нього "національного героя". Про це пише популярна пакистанська газета The Frontier Post. Ще один удар по своїх рейтингах, на думку видання, Зеленський завдав припинивши мовлення трьох опозиційних телеканалів: "112 Україна", NewsOne і ZIK.

 

Пакистанська газета The Frontier Post

Закриваючи канали, Зеленський позбавляє популярного джерела інформації жителів російськомовного південного сходу, голоси яких багато в чому зробили його президентом. Заради спірного посилення на Заході він гарантовано втрачає на Сході.

 

Так, пакистанський новинний портал UrduPoint розкритикував акції протесту українських націоналістів проти опозиції. Партія "Опозиційна платформа – За життя" назвала цей крок продовженням "політично мотивованої розправи" проти політика. Віктор Медведчук ‒ єдиний з українських політиків, хто міг би виступати повноцінним посередником у переговорах Києва з Москвою. Але, вочевидь, для української влади цей діалог є нецікавим, зазначає популярний польський портал Kresy.pl. Світова спільнота пильно стежить за розвитком конфлікту на сході України. Міжнародні експерти впевнені, що загострення на Донбасі викликано серією провокацій української влади. Частиною цих провокацій, на думку міжнародного інтернет-ресурсу World Socialist Web Site, є "розпалювання в Україні істеричної антиросійської кампанії".

 

Міжнародне інтернет-видання World Socialist Web

Тоді як західні ЗМІ марять про нібито "російську агресію", військові зіткнення на Донбасі насправді відбуваються на тлі серії серйозних провокацій з боку українського уряду.

 

 

Своєю чергою Британський аналітичний центр провів аналіз причин різкої ескалації військового конфлікту на сході України. На думку експертів, цьому сприяла сумнівна, з юридичної точки зору, атака президента Зеленського на опозицію. Також британські аналітики стверджують, що "погіршення безпеки на кордоні пов'язане з конкретними політичними подіями в Україні", зокрема з недавніми санкціями, запровадженими Зеленським щодо Віктора Медведчука. Раніше лідер опозиції заявив, що мирне врегулювання конфлікту на Донбасі залежить повністю від політичної волі президента України.

 

 

 

 

 

Новини партнерів

Loading...