Росія і Україна провели черговий заочний раунд переговорів на сторінках журналу "Політик Інтернешнл"

22.07.2021 3

Росія та Україна провели черговий заочний раунд переговорів. Полем дискусії виступив французький журнал "Політик Интернешнл". Опонентом Дмитра Козака, який відповідає за український напрям у Кремлі, виступив сам Володимир Зеленський. Аналітик Ігор Вальський, коментуючи обидва інтерв’ю, вказав, що спілкування відбувалося на різних дипломатичних рівнях.


ІГОР ВАЛЬСЬКИЙ

"..Цікаво порівняти два тексти, що з'явилися в одному й тому самому місці в один час. Стиль Зеленського – строкатий, насичений епітетами та образами, мінімум конкретики і сенсу. Стиль Козака – діловий, конкретний. Безглуздість мови Зеленського проглядається в багатьох фразах".


Зокрема, однією з головних помилок Зеленського в інтерв’ю був вислів про НАТО та ЕС. Гарант чомусь вирішив, що тисячі вбитих українців на Донбасі мають подарувати Україні квиток на вступ. Тобто, за логікою президента, що більше жертв, то більше шансів вступити до ЄС та НАТО.


ЗЕЛЕНСЬКИЙ

Наша країна зазнала великих втрат людських життів: вже понад 14 000 загинули у війні на Донбасі. Ці жертви повинні би принести нам особливе ставлення з боку НАТО, а також ЄС, до якого ми хочемо вступити. Ми не маємо наміру вічно сидіти в залі очікування. Настав час цим двом організаціям переключитися на наступну передачу і запросити нас приєднатися до них. Мало того, що Україна на це заслуговує, цього хоче переважна більшість українців. 


Не хочеться розчаровувати Володимира Зеленського, але НАТО ніколи не прийме до своїх лав країну, в якій точиться міжнародний конфлікт. Гаранту час припиняти грати з людськими життями, а слід зайнятися миром на Донбасі. Але надії на Зеленського в Москви вже не мають, про що безпосередньо говорить Козак. Кремль офіційно прирівняв Зеленського до Порошенка в питанні досягнення миру на Донбасі. Ба більше, російська сторона хоче більшої відкритості для ЗМІ в переговорах щодо ситуації на сході України.


КОЗАК

"Публічні заяви для ЗМІ офіційних осіб, зокрема президента України, про нібито неприйнятність мінських угод для України не є нормативними актами. До речі, в рамках офіційних переговорів у "нормандському форматі" і Тристоронній контактній групі ці заяви інтерпретуються українськими представниками як приватна думка відповідних осіб, і не більш".


Козак також додав, що Росія не проти долучення Америки до "нормандського формату". Але українські експерти не впевнені, що це допоможе.

 
ДМИТРО МАРУНИЧ, СПІВГОЛОВА ФОНДУ ЕНЕРГЕТИЧНИХ СТРАТЕГІЙ

Сполучені Штати в "нормандському форматі"... Ну, знову ж таки, питання в тому, а про що говорити. Ви ж зрозумійте, просто набір учасників – це одне. Питання – щоб усі учасники переговорів узгодили й поділяли порядок денний. Зеленський неодноразово говорив: ми хочемо зустрічі в "нормандському форматі". Виникає інше питання: що на ній обговорювати зараз, конкретно? Що обговорювати, який порядок денний? Його, я так розумію, і немає. Просто сісти поговорити.

І навіть якщо США приєдналися би до "нормандського формату", миру українці так і не побачили би. Адже головна перешкода на шляху до миру – це далеко не склад формату, а непорозуміння між лідерами держав.


АНДРІЙ БУЗАРОВ, ПОЛІТОЛОГ

На сьогодні між США та Україною в контексті спілкування двох офісів - Офісу Байдена і Офісу Зеленського – спостерігається колосальний рівень недовіри.

Що стосується Козака, то очевидною є на сьогодні ще більш серйозна прогалина у відносинах між Офісом президента, головою Офісу президента України Єрмаком і Козаком. Очевидно, що є великий рівень недовіри. Хоча ці дві людини є свого роду новим форматом переговорів Росія – Україна. Зокрема, переговорів щодо Донбасу.

Тобто, по суті, сьогодні жоден формат, який був би вигідний нам, як державі, він не є робочим.


І поки Козак говорить про проблеми миру та способи їх розв’язання, Зеленський вирішив зробити екскурс в історію України і трохи надавити на жалість.


ЗЕЛЕНСЬКИЙ

 "…багато хто не хоче, щоб Україна була сильною і незалежною країною, яка пишається своєю історією і традиціями. Її часто розглядали як республіку другого сорту, яку інші радянські республіки використовували як сільськогосподарські угіддя, сховище ресурсів, з якого все черпали і на яке тиснули".


Утім, аналітики звернули увагу чи то на брехню Зеленського, чи то на його необізнаність. Адже ідея референдуму щодо незалежності виникла саме через те, що Україна була дуже розвиненою країною. Але ще більш соромно аналітикам стало після спроби Зеленського поставити диктатора в приклад гарного розвитку країни.

 
ІГОР ВАЛЬСЬКИЙ

"А вишенькою на торті можна залишити таку цитату: "Великою людиною був Лі Куан Ю, який побудував країну з нічого, але диктаторськими методами".

Український міні-Наполеон, який прийшов на гаслах транспарентності та демократії, вже відкрито, не соромлячись, переходить на бік диктатури.

І робить це в інтерв'ю французькому виданню. Просто нагадаю, що Франція – країна, яка багаторазово скидала тиранію і диктатуру".


Загалом заочні переговори залишили неприємний післясмак, кажуть експерти. І що здивувало їх найбільше, так це нерівність посадовців у словесній дуелі. Або Зеленський готовий знизити статус для особистого спілкування до куратора СНД, або головний перемовник з української сторони – Андрій Єрмак – став настільки токсичним для Заходу, що його не хочуть "друкувати".

Новини партнерів

Loading...