Сотні журналістів звернулися до європейських політиків для захисту свободи слова в Україні

23.08.2021 9

Увечері в понеділок, 23 серпня, сотні журналістів незаконно закритих каналів провели мітинг з вимогою про захист свободи слова в Україні. Журналісти планували провести мітинг під будівлею Національної опери, де зібралися учасники "Кримської платформи", але їх не пропустила поліція.

"Давайте покажемо, що відбувається навколо імпровізованої прес-конференції. Так і стоїть кордон поліції, який не пропускав нас до вулиці Володимирської, де знаходиться Національна опера. Тут стоять прихильники наших трьох, точніше вже чотирьох, незаконно закритих Зеленським телеканалів, а також ми бачимо нацгвардійців і поліцейських, які не пускають людей до Національної опери", - зазначив кореспондент Андрій Лащ.

За його словами, кордон правоохоронців пересувається разом з учасниками акції протесту. Так, на виходах з київського метрополітену у людей почали перевіряти документи, що засвідчують їх особу. У поліції стверджують, що перевірки планові і проводилися також вчора і будуть проходити завтра у зв'язку з проведенням в центрі Києва масових заходів.

Журналісти хотіли звернутися до світових лідерів, щоб ті допомогли зупинити вбивство свободи слова в Україні, яке зараз відбувається під керівництвом президента Володимира Зеленського та його команди. На мітингу були присутні журналісти незаконно закритих владою телеканалів "112 Україна", Newsone, Zik, "Перший Незалежний", які відстоюють не тільки своє право на мовлення, а також всіх незаконно закритих і потрапили під санкції видань, таких як телеканал "Наш", "Страна.иа", sharij.net і багатьох інших.

В руках у протестувальників були плакати з написами "Зеленський – диктатор. Вимагаємо європейських санкцій за знищення свободи слова в Україні", "Зеленський – ворог свободи слова", "Зеленський – диктатор. Він закриває ЗМІ та позбавляє журналів роботи", " Zelensky is a dictator. We stand for European sanctions for abolition of freedom of speech in Ukraine!", "Zelensky is an enemy of free speech!", "Closing TV channels highly critical of authorities is a dictatorship!".

Присутня на мітингу ведуча Діана Панченко зазначила, що Зеленський сьогодні знаходиться в абсолютній агонії, він не знає, коли зупиниться, а значить кінець його близький.

"Сьогодні ми бачимо саміт Кримській платформі-абсолютно надуманий, неприродний, неприродний захід, який абсолютно ніякої користі не принесе, це зрозуміло, ніяким чином Крим не поверне. І все що робить ця влада, якраз суперечить поверненню Криму. На відміну від редакційної політики "Першого Незалежного", яка завжди була налаштована на те, щоб повернути Крим, щоб повернути Донбас. Ми якраз ті, хто об'єднував завжди і точно не розпалював ворожнечу.... Хороша новина друзі теж є і я постійно про це повторюю - у кожного диктатора є недолік: він не знає, коли зупиниться. Зеленський сьогодні в абсолютній агонії, в цьому безправ'ї і абсолютному правовому нігілізмі, він не знає, коли зупиниться, а значить кінець його близький. І те, скільки нас тут і скільки людей нас підтримують ще раз це підтверджує", - зазначила Панченко.

Нагадаємо, журналісти закритих Зеленським каналів "112 Україна", NewsOne і ZIK направили лист канцлеру Німеччини Ангелі Меркель з проханням звернути увагу на свободу слова в Україні і вплинути на українську владу.

Раніше також з проханням про зустріч журналісти зверталися до президента Європейської Ради Шарля Мішеля і до лідерів країн Європейського Союзу, голів керівних органів ЄС та профільних міжнародних організацій у зв'язку з тиском на свободу слова в Україні.

Також Євродепутати написали Жозепу Боррелю листа про порушенні Україною принципів свободи слова і законів у ситуації зі "112 Україна", NewsOne і ZIK.

Крім того, у звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини "огляд ситуації у сфері прав людини в Україні" рішення про накладення санкцій проти народного депутата від "опозиційної платформи - за життя" Тараса Козака, а також закриття телеканалів 112 Україна, NewsOne і ZiK було названо таким, що суперечить міжнародним стандартам у галузі прав людини, оскільки йому не вистачає обґрунтування необхідності і пропорційності і воно не було прийнято незалежним органом.

Новини партнерів

Loading...