Свідок у справі Ширяєва заявив про примус до лжесвідчення з боку СБУ

17.08.2021 1

СБУ побудувала справу проти Ширяєва на лжесвідченні, отриманому шляхом залякування і тиску, - свідок Савчук

Кримінальна справа стосовно регіонального керівника Всеукраїнського руху по боротьбі з фашизмом "Патріоти - За Життя" Олега Ширяєва заснована на брехливих свідченнях, до яких співробітники СБУ примусили свідка. Про це свідок Ігор Савчук заявив в ході прес-конференції у вівторок в Києві.

"Слідчий і адвокат диктували мені свідчення, говорили писати, що я бачив Олега Ширяєва і ще трьох його соратників на місці інциденту (побиття жителя Харкова Павла Ізмайлова групою людей в березні - Ред.). Також говорили свідчити про те, що потерпілий назвав Олега Ширяєва. Мені також сказали все підписати, тоді у мене буде можливість швидко виїхати додому. Коли я відмовився, слідчий почав мені погрожувати - мені було заявлено, що я з будівлі СБУ вже не вийду і на мене повісять справу про сепаратизм. Я підписав", - сказав він.

Ігор Савчук підкреслив, що не знав О.Ширяєва, співробітники СБУ пред'явили йому фотографію і пояснили, що його треба буде впізнати в суді.

"Слідчий завів двох понятих і в їхній присутності я вказав на фото Ширяєва. Потім нас відвезли на місце інциденту, в кафе, там я також підписав всі продиктовані мені свідчення. Адвокат працював з ними за одне, по-дружньому спілкувався, він там своя людина", - зазначив він.

Свідок також розповів, що адвокат помістив його в квартиру, де утримували кілька діб і приставили людину.

"Він дивився за мною, нікуди одного не відпускав. Пізніше мене везли в суд, де сказали знову вказати на Ширяєва. Я знову давав брехливі свідчення проти Ширяєва та інших. Мене відвезли знову до слідчого, сказали, що вирішується моя доля. Потім відвезли на квартиру і сказали нікуди не виходити. Я зрозумів, що ситуація стає критичною, зі мною може щось статися. Я переночував і втік", - зазначив він.

Ігор Савчук повідомив, що звернувся до лідера Всеукраїнського руху по боротьбі з фашизмом "Патріоти - За Життя" Іллі Киви, який взяв його під охорону.

Відео по темі

Джерело: 112ua.tv

Новини партнерів

Loading...