Світові ЗМІ продовжують засуджувати закриття Зеленським телеканалів "112 Україна", NewsOne, ZIK і санкції проти Медведчука

16.04.2021 5

Провідні світові ЗМІ продовжують засуджувати закриття президентом України Володимиром Зеленським трьох телеканалів "112 Україна", NewsOne, ZIK і введення санкцій проти народного депутата України, голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука. Зокрема такі засудження з'явилися в публікації інформаційного сайту італомовної Швейцарії Ticinonews:

- Експерти називають кілька можливих причин - від рішення Києва про заборону трьох телеканалів до передбачуваної готовності президента Росії Володимира Путіна роздути вогонь патріотизму. Глава держави переміг на президентських виборах 2019 року, пообіцявши, що зробить все можливе, щоб покласти край війні на Донбасі, де Москву звинувачують у підтримці сепаратистів зброєю і бойовиками. Але перед лицем глухого кута він протягом деякого часу вживає більш рішучих заходів проти Кремля: він наклав санкції на Віктора Медведчука, який вважається головним союзником Путіна в Києві, і заборонив три телеканали.

Італійська онлайн-газета Il Post також проаналізувала указ Зеленського і його ставлення до опозиціонерів:

- Але в останні місяці ставлення Зеленського змінилося: український президент, звичайно, не став агресивним, але особливо на внутрішньому фронті він торкнувся різних інтересів Росії. Зокрема, в лютому влада наклала санкції на Віктора Медведчука, друга і союзника Путіна (хрещеного батька його дочки). На думку аналітиків, Медведчук був сполучною ланкою багатьох російських інтересів в Україні і його відсторонення від політичної сцени завдало Росії серйозної шкоди. Влада також закрила три телеканали.

Ще одне італійське видання East Journal пише, що санкціями проти народного депутата Віктора Медведчука і трьох телеканалів, Зеленський намагається повернути все той політичний капітал, який розтратив за час правління:

- В значній мірі рухливий різким падінням консенсусу "слуга народу" в останні місяці, схоже, зробив чітку зміну курсу, дистанціюючись від початкового відкриття в бік Москви і намагаючись (знову) отримати легітимність, зосередившись на внутрішньому націоналістичному фронті і на звичайній підтримці заходу. Ця зміна курсу прийняла форму кампанії проти (деяких) олігархів і введення санкцій проти Віктора Медведчука, українського політика, який вважався дуже близьким до Путіна і до недавнього часу фактично був сполучною ланкою між Києвом і Москвою на переговорах щодо ситуації на Донбасі.

Аргентинська інтернет-газета La Izquierda Diario зазначає, що український уряд прийняв націоналістичний характер і націлився на Росію і олігархів, які близькі до Путіна.

У публікації інституту з висвітлення війни та миру автор Юрій Панченко пише, що Кремль дуже злий на український уряд з кількох причин і це може призвести до ескалації конфлікту.

Тим часом у публікації інституту з висвітлення війни і миру автор Юрій Панченко пише, що Кремль дуже злий на український уряд з кількох причин і це може призвести до ескалації конфлікту:

- Від введення санкцій проти близького союзника Путіна Віктора Медведчука до запуску "Кримської платформи", широкої дипломатичної ініціативи, щоб провести деокупацію півострова, і до відмови погоджуватися на російські вимоги в контексті триваючих переговорів.

Ескалацію конфлікту, як наслідок санкцій бачить також німецький інформаційний портал Еurobrics і популярна ірландська газета The Irish Times. Видання також зазначає, що Німеччина і Франція приєдналися до "зростаючого хору міжнародного занепокоєння" з приводу останнього сплеску напруженості на Донбасі:

- Франція і Німеччина стурбовані зростанням кількості порушень режиму припинення вогню на сході України, які відбуваються після стабілізації ситуації з липня 2020 року. "Ми закликаємо всі сторони проявляти стриманість і працювати в напрямку негайної деескалації напруженості".

Незаконними і безцеремонними називають санкції проти опозиції в одній з найбільших британських газет Independent. Подібні думки транслюються і в багатьох інших іноземних засобах масової інформації. Здається, що незаконність рішень Зеленського зрозуміла всім крім самої української влади.

Новини партнерів

Loading...