Україна очолила Європейський антирейтинг щодо захворюваності та смертності від коронавірусу

07.04.2021 8

Україна вийшла на перше місце за добовою кількістю хворих коронавірусом в Європі, а за рівнем смертності ми другі.

Вперше за весь час пандемії ми досягли такого антирекорду і ймовірно закріпимося на цій позиції на найближчий час. Адже більшість інших країни вже пройшли гарячу фазу. Ми ж в неї тільки входимо. Далі буде більше-прогнозують в Інституті показників та оцінки здоров'я Вашингтонського університету. У створеній фахівцями Інституту моделі маємо стабільний приріст хворих. А летальність досягне піку в двадцятих числах квітня - буде близько п'яти з половиною сотень смертей на добу.

Україна вже увійшла в повний медичний колапс, адже кількість необхідних для госпіталізації ліжок перевищують фактичну, яку ми маємо-це вже підтвердив і сам міністр Степанов. Тобто частина пацієнтів просто залишиться без належної медичної допомоги і без кисню, ось звідси ми і будемо мати приріст летальних випадків.

ДМИТРО КОРНІЙЧУК, ПОЛІТИЧНИЙ АНАЛІТИК:

- Саме через те, що була повністю провалена кампанія вакцинації, ми зараз спостерігаємо ось цей пік пандемії, тому що таких цифр у нас ще не було. І можна довго розповідати на рівні міністра, президента про те, що у нас все добре, про те, що у нас ситуація на контролі - ні! ось є незалежна статистика, яка показує про те, що ми перше місце в Європі по смертності і по захворюваності і перспектив ніяких по зменшенню немає, тому що немає як і раніше вакцини. А президент у нас в цей час поїхав в Катар!

При цьому ми досі не можемо бути впевнені в достовірності статистичних даних. Мінімум через досі неналажену антикризову політику влади. До того ж, згадаємо про нинішній локдаун, обмеження в пересуванні громадським транспортом і захмарні тарифи таксі-тому не всі потенційні хворі можуть дістатися до найближчої лабораторії

СЕРГІЙ РИМАРЕНКО, ДОКТОР ПОЛІТИЧНИХ НАУК:

- Якщо європейські країни сотні тисяч тестів роблять, то скільки робить Україна? Це і є статистика і груба брехня. Якщо субота-неділя не робляться ці тести, зазвичай падає рівень виявлених захворювань. А те, що 15,17,18 тисяч, знову-таки - це лукава цифра.

У всьому світі статистика смертності, навпаки, йде на спад завдяки налагодженій кампанії з вакцинації. Україна обирає методом боротьби з коронавірусом постійними локдаунами. Вакцинація ж, як насправді дієвий механізм захисту українців від коронавірусу, провалена. Почалася вона тільки місяць тому, сумнівним препаратом. А могла б стартувати ще на початку зими і вакциною, яка зараз затребувана в світі. Російський "супутник V" міг би бути завезений в Україну ще в грудні минулого року. Тобто формувати колективний імунітет можна було почати ще чотири місяці тому.

Більш того, вже зараз, в квітні, ми самі могли виробляти сироватку на наших заводах за технологією її винахідника. Це забезпечило б нам близько 700 тисяч доз щомісяця, а також робочі місця і експортний потенціал. Про все це наприкінці 2020-го року в Москві домовився голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук. Але влада тоді зайняла позицію повного неприйняття російської вакцини.

Замість того на українцях експериментують іншими препаратами-індійським аналогом сумнівного AstraZeneca і таким же сумнівним китайським "КоронаВаком". І якщо про відсоток ефективність і ризики AstraZeneca нам хоч щось відомо, то "КоронаВак" досі не отримала чітких наукових висновків. Поки Всі країни мають по кілька варіантів вакцини, включаючи "Супутник V", Україна має два спірних варіанти. Але і з ними маємо проблеми в постачанні: індійський варіант буде скоро вичерпаний, адже Індія тимчасово зупинила експорт і зосередилася на внутрішньому ринку. А перша партія "КоронаВака" прибула в Україну в неповному обсязі - замість 700 тисяч доз ми отримали тільки 215.

ДМИТРО КОРНІЙЧУК, ПОЛІТИЧНИЙ АНАЛІТИК:

- Нам розповідали про те, що там будуть мільйонами доз, а в результаті ми отримали кілька сотень тисяч і зараз по суті вакцинації ніякого не проходить.

ОЛЕКСІЙ ДОРОШЕНКО, ЕКОНОМІЧНИЙ ЕКСПЕРТ:

- Якщо ми подивимося стіл вакцин-практично нічого немає. Кожна країна... США була першою, яка закривалася, потім ми з вами бачимо Європу, яка може поставити обмеження, вже заявляє Індія. Ми з вами не знаємо, як буде йти. Зараз єдина вакцина, яка пропонується більш-менш широко, але пропонується, а не виробляється і не поставляється - це "Спуник V".

З коронавірусу можна боротися трьома шляхами, кажуть експерти: або ліки, яких ми не маємо, або вакцина, якої теж у нас немає, або третій варіант, який залишається, - тотальний локдаун. І навіть з цим єдиним доступним варіантом влада не може впоратися: забезпечити громадянам необхідну соціальну допомогу, допомогти в організації комунікацій та дистанційній роботі і головне - захистити підприємців.

Українці від цього втомилися настільки, що, незважаючи на всі локдауни, продовжують їздити на роботу, деякі навіть підпільно ведуть свій бізнес, адже їм необхідно виживати. При цьому всю відповідальність за введення обмежень, за транспортні колапси і невдоволення громадян центральна влада перекидає на плечі місцевих органів.

Новини партнерів

Loading...