Влада використовує найбрудніші методи в боротьбі з Віктором Медведчуком: Цього разу зброєю Зеленського і команди стали націоналісти

26.10.2021 2

Влада використовує найбрудніші методи у боротьбі з Віктором Медведчуком. Цього разу зброєю Зеленського та команди стали вже відомі націоналісти. Радикально налаштовані молоді люди зібралися під будинком опозиційного лідера, палили багаття та фаєри. Віктор Медведчук упевнений, що єдина їхня мета - на прохання влади злякати голову політради партії ОПЗЖ.

ВІКТОР МЕДВЕДЧУК, ГОЛОВА ПОЛІТРАДИ ПАРТІЇ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ"

Це не перша акція, яку проводять націонал-радикали. Ба більше, вони це роблять абсолютно організовано, цілеспрямовано. Психологічно чинять тиск на мене, найголовніше - на членів моєї родини. На мене - у них із цим нічого не вийде, тобто це черговий їхній програш. Але хто це організовує та хто цим керує? Безперечно, це робить влада.

І це не перший випадок тиску. Ось, наприклад, у травні цього року в будинку політика та офісах політсили СБУ провела масштабні обшуки. Того ж дня генпрокурор оголосила опозиційним політикам підозри у держзраді. Влаштовували обшук офісу ОПЗЖ у Києві і через місяць після попереднього. А так пікетували дачу політика у березні 2019-го. Закидали фаєрами та димовими шашками партійний офіс уже у травні цього року.

ВІКТОР МЕДВЕДЧУК, ГОЛОВА ПОЛІТРАДИ ПАРТІЇ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ"

За даними прес-служби партії, було понад 80 за ці два роки нападів на офіси у регіонах. Насамперед південного сходу, західної України. І природно, напад націонал-радикалів із використанням фаєрів, незаконних дій, погромів щодо центрального офісу. Ось ці дії сьогодні мають продовження у вигляді того, що вони організовують біля мого дому. І цим виявляється психологічний тиск, загроза фізичної розправи над членами моєї сім'ї.

Понад півроку лідер опозиції перебуває під домашнім арештом за надуманими звинуваченнями СБУ. Прокуратура, окрім того, що не дала жодних доказів, та ще сфальсифікувала другу справу проти Віктора Медведчука. У партії ОПЗЖ вважають це репресіями проти опозиційного лідера. До того ж такої думки дотримується президент РФ. Путін заявив, що Медведчука намагаються притягнути за відкриту політичну позицію, спрямовану на стабілізацію ситуації в країні.

ВОЛОДИМИР ПУТІН, ПРЕЗИДЕНТ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ

Медведчука намагаються притягнути до кримінальної відповідальності за державну зраду. За що? Він украв якісь секрети, таємно їх передав? Ні. А за що? За його відкриту політичну позицію, спрямовану на стабілізацію внутрішньополітичної ситуації в країні та налагодження відносин із сусідами, які важливі для самої України

В авторитетному російському виданні "Комерсант" зауважили, що стурбованість президента РФ – це поганий сигнал для Володимира Зеленського. Адже доки Віктор Медведчук перебуває під репресіями, ні з якого питання Росія співпрацювати з нашим гарантом не має наміру. І Зеленський, наче нічого не розуміючи, запропонував "Газпрому" знижку на транзит російського газу через територію України в 50% понад контракт. Віктор Медведчук упевнений, що президентові не варто навіть сподіватися, що Росія погодиться на це.

ВІКТОР МЕДВЕДЧУК, ГОЛОВА ПОЛІТРАДИ ПАРТІЇ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ"

Те, що сьогодні пан Зеленський запропонував збільшити прокачування через нашу трубу на 50%, - пропозиція абсолютно правильна. Тільки все питання полягає у тому, що це він кому пропонує? Якщо він пропонує європейцям, то європейці цього зробити не можуть, якщо він це пропонує росіянам, то росіяни мають на це погодитися. Тому ця пропозиція є запізнілою, і потім вона є, на мій погляд, недоговороспроможною. Тому що сьогодні РФ, мабуть, зацікавлена все-таки в запуску "Північного потоку 2", а не в збільшенні прокачування через ГТС України. Але домовлятися треба, пропонувати треба, треба шукати спільні сьогодні можливості для розвитку торговельно-економічних відносин.

Експерти впевнені, що із ситуацією енергетичної кризи Зеленський має один унікальний шанс - попросити Медведчука домовитися з Росією.

ВЛАДИСЛАВ МУЛИК, КОНФЛІКТОЛОГ

Ні Кремль, ні "Газпром" не вестимуть переговори із Зеленським. Якщо наша влада хоче домовитися з РФ, їй доведеться попросити Медведчука про це. Він має такий досвід, і з ним російське керівництво розмовлятиме.

Особливо з огляду на те, що Віктор Медведчук ще у 2019 році домовився про знижку на газ. Домовленості підтвердило все керівництво РФ, й Україна могла б отримувати блакитне паливо по 125 дол. Але Зеленський, наплювавши на весь український народ, продовжує утиски інакодумців та переслідування тих, хто міг би врятувати країну від холодної зими та енергетичної кризи.

Новини партнерів

Loading...