Євросоюз закликає Україну припинити політично мотивоване переслідування ЗМІ, - резолюція Європарламенту

12.02.2021 17

Євросоюз закликає Україну припинити політично вмотивоване переслідування ЗМІ, - резолюція Європарламенту

Європарламент затвердив резолюцію про виконання Україною Угоди про асоціацію. "За" проголосували 526 депутатів. У резолюції Україна зазнала жорсткої критики через корупцію, що гальмує реформи, та відсутність політичної волі забезпечити незалежність судових інституцій. У доповіді, зокрема, згадується ситуація зі свободою ЗМІ та необхідність "послабити жорстку хватку олігархів над ними, заохотити редакційну незалежність та боротися з безкарністю за злочини насильства проти журналістів".З жалем відзначаємо випадки численних нападів на журналістів і громадських активістів, зареєстровані в період 2017-2019 рр. Закликаємо українську владу притягти до відповідальності винних і гарантувати безпеку працівників ЗМІ та журналістів, а також наполегливо закликаємо застосувати пропорційний підхід до регулювання діяльності ЗМІ.


В одному з пунктів Європарламент закликає українську владу притягнути до відповідальності винних і гарантувати безпеку працівникам ЗМІ та журналістам - що ніяк не узгоджується з мовчазною позицією влади стосовно нещодавніх агресивних нападів радикальних націоналістів на будівлю і співробітників телеканалу "Наш". Саме він заступився за телеканали ZIK, NewsOne і "112 Україна", які зазнали репресивних дій президента Зеленського і його команди з придушення критики та інакомислення, озвучених в ефірах телеканалів.


У резолюції Європарламенту зазначається, що необхідно покласти край політично вмотивованим переслідуванням мас-медіа та дати можливість журналістам працювати, не наражаючи себе на небезпеку.


Наполегливо закликаємо до розвитку демократичного, незалежного, плюралістичного та збалансованого середовища для діяльності ЗМІ в Україні і тим самим покласти край політично вмотивованим переслідуванням ЗМІ, включаючи відкликання ліцензій, забезпечити захист місцевих журналістів, осіб, які формують громадську думку, та інакодумців від переслідувань і залякування, дозволити рівний доступ до інформації в онлайн- і друкованих ЗМІ та більш широку участь громадянського суспільства, а також захистити і гарантувати дотримання прав людини і громадянських свобод. Підкреслюємо, що журналісти, правозахисники та адвокати повинні мати можливість здійснювати незалежну діяльність, не наражаючись на необґрунтовані втручання і залякування.


Експерти переконані: без вироку суду ухвалювати рішення про санкції щодо телеканалів президент не мав права.


РУСЛАН КОЦАБА, ЖУРНАЛІСТ
Президент буцім-то щось мав нам гарантувати, статті Конституції. Без суду, без слідства оголосив співпрацю з терористичними організаціями, коли доказів немає цієї співпраці, коли вже восьмий день цього жахіття продовжується.


Політичний аналітик Дмитро Корнійчук зазначає: такі дії президента зумовлено його бажанням втримати владу у своїх руках та врятувати рейтинг, який стрімко падає.


ДМИТРО КОРНІЙЧУК, ПОЛІТИЧНИЙ АНАЛІТИК
Зараз з'явилися вже фейкові соцдослідження, які замовляє Офіс президента, де нібито більша частина українців мріяла закрити опозиційні канали та всіляко підтримує президента. Ми бачимо, як розганяється інформаційна пустушка про те, що всі в країні тільки й мріяли закрити три канали, які критикують владу. Зеленский сподівається, що це допоможе йому загальмувати падіння його рейтингу, допоможе йому втримати владу в країні. Я дуже сумніваюсь, тому що є реальне погіршення життя людей, яке люди відчувають у повсякденному житті. Навіть якщо це не показують на телеканалах.


У своїй резолюції Європарламент закликав Україну заборонити скандальний сайт "Миротворець", адже його адміністрація незаконно використовує "особисті дані сотень людей". За час своєї роботи, починаючи з 2014 року, портал регулярно публікував особисту інформацію людей, які, з точки зору адміністраторів сайту, працюють "проти України".

Депутати Європарламенту також закликали організувати широкі консультації за участю ЗМІ та відповідних міжнародних організацій з метою запобігання ризикам для свободи слова.

 

Новини партнерів

Loading...