Юристи: Санкції РНБО проти телеканалів та опозиційних депутатів - незаконні

02.04.2021 4

Вже 2 місяці, як на основі незаконних санкцій РНБО три найпопулярніших інформаційних канали вимкнено з ефіру. Верховний суд вимагає доказів від СБУ, ОП, РНБО, які підтверджують факти, що були підставою для застосування санкцій проти мовників та громадян України. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, чи на припущеннях – впевнений доктор юридичних наук, академік Національної академії правових наук Віталій Журавський.

ВІТАЛІЙ ЖУРАВСЬКИЙ, ДОКТОР ЮРИДИЧНИХ НАУК, АКАДЕМІК НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ПРАВОВИХ НАУК

Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, чи на припущеннях. Якщо ви послухаєте Данілова після засідання РНБО, яке було 2 лютого 21-го, де йшлося про санкції щодо телеканалів та щодо власника Козака, то він сказав, що в нас є припущення. Припущення, що власник пов’язаний із діяльністю терористичних організацій. Але є закон про боротьбу з тероризмом. Є дві статті - 23 і 24, де чітко вказано, що якщо людину звинувачують у терористичній діяльності, то збирають докази та оголошують підозру. Але підозри нікому не оголошено. Тобто сьогодні громадськість, суспільство не мають жодних доказів причетності фізичних осіб, громадян України до терористичної діяльності чи підтримки якихось терористичних організацій.

Віталій Журавський наполягає -  тут може бути тільки одне правосудне рішення: повернути власнику ці три телеканали, відшкодувати великі матеріальні збитки, вибачитися перед журналістами і перед самим народним депутатом України.

ВІТАЛІЙ ЖУРАВСЬКИЙ, ДОКТОР ЮРИДИЧНИХ НАУК, АКАДЕМІК НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ПРАВОВИХ НАУК

Я був народним депутатом у 2014 році й дуже добре пам’ятаю пленарне засідання 14 серпня 2014 року. Тоді прем’єр-міністром був Арсеній Яценюк, який став ініціатором проекту закону про санкції. Його розглядали в парламенті, і народний депутат Зарубінський поставив йому запитання, чи ті санкції стосуватимуться юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України, і фізичних осіб – громадян України. Яценюк відповів, що санкції стосуються лише іноземних держав, іноземних громадян. Якщо уважно прочитати закон про санкції, то там це є. З проекту закону було вилучено запровадження санкцій щодо друкованих ЗМІ, зареєстрованих в Україні, щодо теле- і радіокомпаній, зареєстрованих в Україні. Тому з огляду на це рішення РНБО є незаконним. Воно не відповідає закону про санкції. Немає жодних конкретних доказів, що ж такого злочинного зробили три канали: "112 Україна", ZiK и NewsOne.

Віталій Журавський сподівається, на правосудне рішення в цій справі, але впевнений, що влада тиснутиме на Верховний суд і робитиме все, щоб зволікати з цим рішенням.

ВІТАЛІЙ ЖУРАВСЬКИЙ, ДОКТОР ЮРИДИЧНИХ НАУК, АКАДЕМІК НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ПРАВОВИХ НАУК

РНБО перетворилася на такий "слідчий", "судовий" орган. Проти останнього рішення були віце-прем’єр Резніков, генпрокурор Венедіктова, спікер Разумков, міністр МВС Аваков. Тому сподіваймося, що правда восторжествує. Але є один нюанс. Україна - під зовнішнім управлінням. Мене хвилює те, що є заява одного дуже впливового посольства і дуже впливової держави, яка підтримує ці санкції. Але, наголошую, все повинно вирішуватися в суді з наданням доказів. Іншого просто не повинно бути.

Запровадженням санкцій проти українських громадян та українських ЗМІ Зеленський порушив закон про санкції, окрім того, президент йде всупереч усім нормативним актам, прописаним у тому ж законі.

Відео по темі

Джерело: 112ua.tv

Новини партнерів

Loading...