Закриття трьох рейтингових телеканалів викликало резонанс у всьому світі: Більше ніж тисяча видань запевнили, що міжнародна спільнота не проігнорує обурливого факту закриття "112 Україна", NEWSONE і ZIK

11.02.2021 5

Закриття трьох рейтингових телеканалів викликало резонанс в усьому світі. Більш ніж тисяча видань запевнили, що міжнародне співтовариство не проігнорує кричущого факту закриття "каналів Медведчука". Зокрема, американське агентство "Ассошіейтед Прес" опублікувало матеріал про блокування трьох українських телеканалів, в якому навело думки різних сторін конфлікту. Той самий матеріал передрукували провідні ЗМІ США: Washington Post, FoxNews, сайт новин каналу АВС, U.S. News & World Report, The Philadelphia Inquirer, інтернет-портал Yahoo, Star Tribune - найтиражніша газета в американському штаті Міннесота. А видання "Файненшл Таймс" опублікувало статтю, в якій назвало рішення Зеленського суперечливим.

ЦИТАТА З ВИДАННЯ
"Заходи, вжиті проти каналів, є останніми з низки суперечливих кроків, які, за словами адміністрації Зеленського, спрямовано на протидію зовнішнім і внутрішнім загрозам національній безпеці".


А в матеріалі сайту "Радіо Свобода" йдеться про те, що ЄС ставить під сумнів санкції президента України щодо телеканалів, і Брюссель має намір зв’язатися з керівництвом України для уточнення причин таких санкцій. Ба більше, у письмовій заяві від 3 лютого Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель
заявив, що Зеленський своїм указом зневажив свободу українських ЗМІ.

 

ЖОЗЕП БОРРЕЛЬ, ВЕРХОВНИЙ ПРЕДСТАВНИК ЄС ІЗ ЗАКОРДОННИХ СПРАВ І ПОЛІТИКИ БЕЗПЕКИ
Хоча зусилля України захистити свою територіальну цілісність та національну безпеку, а також захиститися від маніпуляцій інформацією є законними, зокрема, враховуючи масштаби дезінформаційних кампаній, що зачіпають Україну, зокрема й із-за кордону, це не повинно відбуватися за рахунок свободи ЗМІ, а повинно здійснюватися з повною повагою до основних прав і свобод та відповідно до міжнародних стандартів.

Видання Reuters також зауважило, що в президентському указі кажуть про "особливі економічні та інші обмежувальні заходи", які буде застосовано щодо Тараса Козака, депутата від фракції "Опозиційної платформи - За життя", а також восьми ЗМІ та телекомпаній. Однак у постанові мотивів такого рішення не наведено
Відповідні новини опублікували й провідні загальнонаціональні ЗМІ багатьох країн світу - Канади, Індії, Ірландії, Сінгапуру та ін.

Ще одне популярне іспанське видання – агентство "Європа Прес" – вказало, що Міжнародна федерація журналістів також засудила рішення Зеленського, яке охарактеризувала як "позасудову й політично вмотивовану заборону" і "явну атаку на свободу преси" та закликала українську владу "терміново скасувати заборону" і "поважати право на свободу інформації та висловлення думки".

Про міжнародний резонанс після закриття Зеленським трьох новинних телеканалів пише і впливове іспанське видання El País. Газета з найбільшим накладом вийшла з матеріалом, що засуджує запровадження цензури в Україні.


Американський тижневик Barron's зв'язує закриття трьох телеканалів саме з політичними репресіями проти неугодних ЗМІ. У статті говориться, що "колишній комік Зеленський прийшов до влади у 2019 році з обіцянками припинити війну на сході України. Але його нездатність швидко виконати це зобов'язання спричинила різке падіння його рейтингів і рейтингів його керівничої партії протягом останніх місяців".


Подібну думку поділяє й італійське державне агентство АНСА, яке видало матеріал англійською та італійською мовами. Крім того, провідна барселонська газета La Vanguardia публікує матеріал державного інформагентства EFE, де указ президента Зеленського також пов’язують із падінням його популярності та небажанням реагувати на проблеми України. Цей самий матеріал передрукувало в Іспанії столичне видання El Diario і регіональні видання з Андалузії і Галісії.

ЦИТАТА З ВИДАННЯ
"Медведчук у відповідь на санкції заявив, що Зеленський має намір "очистити інформаційне поле" і в такий спосіб зупинити падіння популярності, а також звинуватив президента в небажанні реагувати на нерозв’язані проблеми, такі як конфлікт на сході України з проросійськими повстанцями, зростання цін на газ, відсутність вакцин від Covid-19 або обмеження на використання російської мови. Зеленський прийшов до влади у 2019 році після перемоги на виборах, набравши понад 73% голосів, а його партія "Слуга народу" набрала понад 43% на парламентських виборах, будучи першою силою. Тепер, згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного минулого вівторка, Зеленському вже довіряють тільки 35,6%, а керівнича партія опустилася на друге місце (11,9%) після сили Медведчука (15,7%)".


З подібним месседжем видало інформацію і Міжнародне французьке радіо.

ЦИТАТА З ВИДАННЯ

"... популярність президента перебуває на рекордно низькому рівні, і якщо найближчим часом відбудуться нові парламентські вибори, опозиційна партія вийде на перше місце. Сам Зеленський використав олігархічний ланцюжок, щоб стати головою держави, але тепер він своєю чергою намагається захистити себе від протидійної сили цих пропагандистських мереж".


Тисячі найбільших світових ЗМІ негативно сприйняли рішення Зеленського і заявляють, що такий крок з боку глави держави однозначно є наступом на свободу слова в країні.

Новини партнерів

Loading...